04.12.2017

Chciał odpłacić się policjantom więc uszkodził szybę w radiowozie

Policjanci z kłobuckiej „patrolówki” zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który roztrzaskał szybę w radiowozie dzielnicowych. Mundurowi ustalili i namierzyli sprawcę w przeciągu kilkunastu minut od zdarzenia. Wandal usłyszał zarzut zniszczenia mienia.
W środę wieczorem dzielnicowi z Kłobucka pojechali spotkać się z mieszkańcami jednej z kamienic na ul. Staszica. Po spotkaniu policjanci zauważyli, że przednia szyba radiowozu jest potrzaskana, a na masce widoczne są zarysowania. Przy samochodzie dzielnicowi znaleźli cegłę. W rozmowie z mieszkańcami kamienicy ustalili, że w rejonie bramy prowadzącej na wewnętrzne podwórko, widziany był dobrze znany stróżom prawa, 40-letni mieszkaniec Kłobucka. Powyższe informacje zostały przekazane przez dyżurnego do podległych patroli. Po kilku minutach od nadania komunikatu, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali opisywanego mężczyznę, który w dalszym ciągu kręcił się blisko miejsca, gdzie doszło do zdarzenia. Po przewiezieniu na komendę okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nie chciał powiedzieć, dlaczego rzucił cegłą w radiowóz, natomiast kryminalni ustalili, że wcześniej chwalił się znajomym, że odpłaci się stróżom prawa, którzy interweniowali wobec niego w tym samym miejscu dzień wcześniej. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi 40-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Podejrzany przyznał się, złożył wyjaśnienia żałując swojego zachowania. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd. Grozi mu 5 lat więzienia.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły