Chciał pożyczyć sto złotych. Gdy spotkał się z odmową, zaatakował ekspedientkę

23.06.2022

Chciał pożyczyć sto złotych. Gdy spotkał się z odmową, zaatakował ekspedientkę

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 39-letni mieszkaniec gminy Rędziny, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów w powiecie częstochowskim. Na dodatek mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu. Na tym nie koniec jego “wybryków”. Jak się okazało, prowadził pod wpływem narkotyków, a samochód, którym jechał, był kradziony.

Do zdarzenia doszło w piątek (tj. 17 czerwca) w gminie Mstów. Policjanci z Kłomnic otrzymali zgłoszenie od pracownicy sklepu wielobranżowego, że doszło tam do kradzieży rozbójniczej. Wstępne ustalenia wskazywały, że nieznany mężczyzna wszedł do sklepu i zapytał, czy ekspedientka pożyczy mu 100 złotych. Gdy kobieta odmówiła, klient wszedł za ladę, wyciągnął z szuflady pieniądze i wychodząc kopnął pracownicę, która próbowała go powstrzymać. Po wszystkim wsiadł do samochodu i odjechał.
Patrol z Kłomnic wspólnie z kryminalnymi z częstochowskiej komendy w wyniku wnikliwej pracy operacyjnej ustalili, że sprawcą jest 39-letni mieszkaniec gminy Rędziny, który już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. – Po kilku godzinach intensywnych czynności mundurowi namierzyli 39-latka w pobliskiej miejscowości. Okazało się, że samochód, którym podróżował, ukradł 2 dni wcześniej z prywatnej posesji – mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskich policjantów. – Ponadto, wsiadł za kierownicę pojazdu posiadając trzy dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, a wstępne badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem metamfetaminy – dodaje.
Na wniosek częstochowskiej prokuratury sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące mężczyzna spędzi teraz w areszcie. Za popełnione czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności, jednak 39-latek działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu kara więzienia podwyższona o połowę.

  • kg
Najnowsze artykuły