Chciała zwrócić uwagę wybranka

27.07.2018

Chciała zwrócić uwagę wybranka

20-latka z Myszkowa postanowiła w dość nietypowy sposób zwrócić na siebie uwagę wybranka. Młoda kobieta powiedziała, że… się zabije. Zaniepokojony mężczyzna postawił na nogi odpowiednie służby. Okazało się jednak, że interwencja policji i pogotowia była bezpodstawna.

W nocy z środy na czwartek w środku nocy dyżurny myszkowskiej komendy policji otrzymał telefon z informacją, że młoda kobieta chce odebrać sobie życie. Wiadomość przekazał jej znajomy. Na miejsce została wysłana policja oraz pogotowie. Jak się okazało, dziewczyna nie wymagała żadnej pomocy. 20-latka zrobiła sobie żart, bo myślała, że w ten sposób zwróci na siebie uwagę mężczyzny.

Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem i może sporo kosztować. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która realnie potrzebują pomocy. Ponadto, zaangażowanie służb ratowniczych czy porządkowych do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś potrzebuje. Wydaje się logiczne? Niestety nie dla wszystkich. – Dlatego też apelujemy do potencjalnych “dowcipnisiów”  o zastanowienie nad jego konsekwencjami, zanim przyjdzie im do głowy zrobić głupi żart. Przez ich nieodpowiedzialność ktoś może ucierpieć na zdrowiu, a nawet życiu! – mówią policjanci. Przy tej okazji przypominamy, że za wywołanie niepotrzebnych czynności, czy przekazanie fałszywej informacji o niebezpieczeństwie odpowiednim służbom, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły