12.01.2018

Chcieli tylko zwrócić uwagę

W Sądzie Rejonowym w Częstochowie odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie ataku na policjantów z wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy. Całe zajście zaczęło się od tego, że rodzice przebiegali przez ruchliwą ulicę z małymi dziećmi. Na takie zachowanie zareagowali policjanci. Rozpętała się kłótnia, która ma swój finał w sądzie. Strony zgodziły się na mediację.
Do zdarzenia doszło 7 maja. Stróże prawa jadąc ulicą Okulickiego w Częstochowie, zauważyli stojącą na poboczu parę z dwojgiem małych dzieci. – Gdy policjanci przejechali, kobieta i mężczyzna wraz z dziećmi, pomimo dużego ruchu pojazdów i nie zważając na bezpieczeństwo swoje, dzieci oraz innych uczestników ruchu drogowego, przebiegli na drugą stronę jezdni w miejscu niedozwolonym – informuje podkom. mgr Marta Ladowska, oficer prasowy częstochowskich policjantów. Mundurowi nie pozostali obojętni na to wykroczenie. Jak twierdzą, podjechali do pary z zamiarem zwrócenia im uwagi. Efekt? Kłótnia, o której mówiło pół Częstochowy. – Już od samego początku interwencji, m.in. podczas legitymowania, para nie wykonywała poleceń stróżów prawa i była agresywna. Straszyła też interweniujących policjantów, żądając odstąpienia od czynności. W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej, zmuszaniem przy pomocy groźby i stosowania przemocy do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz znieważenia wulgaryzmami, mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani – wyjaśnia podkom. mgr Marta Ladowska.

Stanowisko w tej sprawie zabrała Komenda Główna Policji, która opublikowała w całości film nakręcony przez parę podczas zdarzenia. Zostało wszczęte śledztwo w sprawie naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, zmuszania ich przy pomocy groźby i stosowania przemocy do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz znieważenia wulgaryzmami. Prowadziła je Prokuratura Rejonowa w Zawierciu. Sprawa zakończyła się kierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko parze. Na pierwszej rozprawie sędzia zaproponował oskarżonym i pokrzywdzonym mediację. Strony zgodziły się na to rozwiązanie. Kolejne posiedzenie odbędzie się 28 lutego.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły