Chodnik w Przymiłowicach

21.08.2018

Chodnik w Przymiłowicach

Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy chodnika i ścieżki rowerowej przez Przymiłowice wzdłuż drogi krajowej nr 46.

1,5 kilometrowa droga podzielona na chodnik i ścieżkę rowerową poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Przymiłowic, a turystom pozwoli na sprawne przemieszczanie się w kierunku Janowa i Zrębic. Ścieżka będzie kontynuacją odcinka zbudowanego w Olsztynie od stawów na Borowym przez ul. Kolejową, Lubomirskiego aż do ronda pod ruinami zamku, a potem pod zabytkowym Spichlerzem.

– To było dłużej nie do pomyślenia, aby przy tak ruchliwej drodze krajowej nie było chodnika. – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Chodnik ze ścieżką przewidziany został planem miejscowym uchwalonym przez Radę Gminy Olsztyn. Na jego bazie dokonane zostały podziały geodezyjne. W wyznaczonym pasie wzdłuż DK-46 ułożony została nowy wodociąg i kanalizacja sanitarna. Na zlecenie Urzędu Gminy opracowana został projekt ścieżki i chodnika, na podstawie którego Starosta Częstochowski wydał pozwolenie na budowę.

Czas na składanie ofert na wykonanie budowy mija 28 sierpnia. Prace mają się zakończyć do czerwca przyszłego roku.

– Równolegle budujemy 2,5 kilometra drogi ze szlakiem rowerowym z Odrzykonia do Olsztyna. – informuje Tomasz Kucharski.
Nowy chodnik wykonany będzie z kostki brukowej, a ścieżka rowerowa z asfaltobetonu.

Gmina pracuje obecnie nad koncepcją ścieżki rowerowej przez Zrębice wzdłuż drogi powiatowej. W najbliższych dniach ruszają prace przy budowie chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Kusiętach. – To jest chodnik prowadzący do szkoły. Stąd decyzja, że sami finansujemy ten etap budowy w stu procentach – mówi Kucharski.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły