Chwycił za nóż i zadał kilkanaście ciosów matce

30.01.2017

Chwycił za nóż i zadał kilkanaście ciosów matce

Jak ustalili śledczy, z jego strony nigdy wcześniej nie dochodziło do agresywnych zachowań… W dniu tragedii był bardzo pobudzony. W pewnym momencie chwycił nóż i bez powodu zaatakował swoją 58-letnią matkę i 40-letniego brata. Początkowo członkom rodziny udało się zabarykadować w jednym z pokoi. Matka poprosiła starszego syna, aby udał się do mieszkającej w pobliżu rodziny i stamtąd wezwał policję. Sama ponownie zamknęła się w pokoju. 40-latkowi udało się wydostać z domu i wezwać pomoc. Niestety w tym czasie napastnik zaatakował swoją matkę… – Po przyjeździe policji, w zdemolowanym pokoju ujawniono leżącą na podłodze kobietę. 58-latka w trakcie podjętej reanimacji zmarła – mówi prokurator Robert Wypych z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. – W wyniku sekcji zwłok na ciele ofiary ujawniono liczne rany cięte oraz kłute, które stanowiły bezpośrednią przyczynę zgonu. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono narzędzie zbrodni (17-cm nóż kuchenny), jak również zatrzymano domniemanego sprawcę przestępstwa – wyjaśnia.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Krzysztof D. nie odniósł się do treści przedstawionego mu zarzutu zabójstwa i odmówił składania wyjaśnień.

Prokurator Rejonowy w Zawierciu wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. – Na dalszym etapie śledztwa prokurator zasięgnie opinii biegłych, celem oceny stanu zdrowia psychicznego podejrzanego – podsumowuje prokurator Wypych..
Za popełnienie zbrodni zabójstwa sprawcy grozi kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

  • kg
  • zdj. KPP Będzin
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły