09.03.2018

Ciała wyrzucone za płot

Bulwersujące odkrycie w jednej z podczęstochowskich miejscowości. W niewielkiej, nieogrzewanej przyczepie prowadzona była pseudohodowla. Część zwierząt nie przeżyła ostatnich mrozów. Ich ciała zostały wyrzucone za płot, jak odpady!

O całym zdarzeniu inspektorzy APA zostali powiadomieni przez częstochowską policję. W nielegalnej hodowli znaleziono yorki, maltańczyki oraz buldogi francuskie. Wszystkie zwierzęta przebywały w maleńkiej, zimnej i nieszczelnej przyczepie. Jak się okazało, część z nich nie przeżyła ostatnich mroźnych dni. – W pobliżu posesji odnaleziono liczne ciała piesków, wyrzucone jak odpady poprodukcyjne – mówią reprezentanci Biura Ochrony Zwierząt APA. Na wniosek policji zwierzęta zostały zabrane. Wszystkie trafiły do gabinetu weterynaryjnego. By odzyskały zdrowie, potrzebne są jednak pieniądze. Chętni mogą dokonać wpłaty na dane: Biuro Obrony Zwierząt APA (animal protection agency) 42-263 Wrzosowa, ul. Brzezińska 32 nr. konta: BOŚ Bank (Bank Ochrony Środowiska) 36 1540 1014 2101 7495 7170 0001, tytuł: pseudo. Gdy zwierzęta dojdą do zdrowa, będą poszukiwane dla nich domy tymczasowe. Zgłoszenia można przesyłać na adres issiwet@gmail.com. Zanim jednak będzie je można przygarnąć, minie trochę czasu. Trzeba też pamiętać, że to psiaki po przejściach, nie do końca przystosowane do życia w domu. Wymagają też specjalnej diety, nieustannych wizyt u weterynarza i pielęgnacji. Otrzymanie pieska do domu tymczasowego nie jest równoznaczne z jego adopcją. Inspektorzy APA zastrzegają, że każde zgłoszenie będzie dokładnie weryfikowane.

  • kg
  • zdj. Biura Ochrony Zwierząt APA.
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły