Co wybiorą częstochowianie?

14.07.2017

Co wybiorą częstochowianie?

Castorama Polska świętuje w tym roku swoje 20-lecie. W związku z jubileuszem organizuje w te wakacje serię wydarzeń specjalnych w 10 miastach w Polsce. Dzięki nim firma chce w wyjątkowych okolicznościach inspirować mieszkańców do ulepszania swoich mieszkań, domów i ogrodów, a przy tym zapewnić im dobrą zabawę.

Na mapie Castorama Tour jest również Częstochowa – wydarzenie zaplanowano na 15 lipca. Jego istotną częścią będzie rozstrzygnięcie projektu społecznego, który odbywa się pod hasłem “Razem Damy Radę”. Od 3. Lipca mieszkańcy Częstochowy mogą głosować na 1 z 3 inicjatyw, mogących pozytywnie wpłynąć na życie w ich mieście wyłonionych przez dyrekcję sklepu Castorama wraz z Urzędem Miasta. Teraz to od głosów częstochowian zależy, który z tych projektów zostanie wkrótce zrealizowany.

Pierwszym projektem, na który mogą głosować mieszkańcy miasta jest zakup tzw. Zielonych ławek. Wiele europejskich miast propaguje ekologiczne postawy i wdraża rozwiązania pozwalające dbać o środowisko naturalne. Przedstawiciele UM Częstochowy chcą zakupić dwie zielone ławki, dzięki którym mieszkańcy będą mogli odpocząć, ale i doładować swoje urządzenia multimedialne energią pozyskaną z promieni słonecznych.

Drugim projektem jest remont świetlicy socjoterapeutycznej “Uśmiech Dziecka”. Działa ona już od 20 lat. To wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci z trudnościami adaptacyjnymi, zaburzonymi interakcjami społecznymi mogą spokojnie spędzić czas i się rozwijać. Świetlica wymaga jednak renowacji. Inicjatorzy projektu chcą wyremontować łazienkę i kuchnię, a także wymienić drzwi i pomalować salę.

Trzecią inicjatywą, która może zostać zrealizowana w Częstochowie, jest remont w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym “Parkitka”, gdzie znajduje się jedyny w tym mieście oddział chirurgii dziecięcej. Miejsce to wymaga już niestety odnowienia. Władze Województwa Śląskiego chcą, aby zyskało ono bardziej przyjazny charakter. Proponują więc, aby pracownicy sklepu Castorama wyremontowali łazienki, korytarz i sale, w których przebywają pacjenci.

Mieszkańcy mogą głosować na wybrany projekt na stronie razemdamyrade.castorama.pl, w sklepie Castorama w Częstochowie oraz podczas wydarzenia Castorama Tour, które odbędzie się 15 lipca na Starym Rynku. To podczas tej imprezy zostanie również ogłoszony zwycięski projekt. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11.00. – 18.00 i będzie otwarte dla wszystkich mieszkańców. Więcej informacji na jego temat znaleźć można na stronie 20latrazem.castorama.pl.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły