Cóż to był za festiwal!

10.09.2018

Cóż to był za festiwal!

Mieszkańcy Częstochowy wprost uwielbiają browary rzemieślnicze i jedzenie serwowane przez food trucki – udowodnili to podczas trzeciej edycji Festiwalu Piwa. Na trzy dni plac Biegańskiego zmienił się w swego rodzaju kulinarne miasteczko i tętnił życiem!

Moda na piwa rzemieślnicze i kraftowe trwa w naszym kraju od kilku lat. Trunki warzone przez pasjonatów, z surowców wysokiej jakości, zyskały rzeszę fanów. Młodsi i starsi piwni smakosze chętnie poznają nowe browary i nie boją się próbować nowych, często zaskakujących kompozycji. Aby sprostać ich oczekiwaniom każde większe miasto organizuje specjalną imprezę dedykowaną amatorom tego rodzaju trunków. W roku 2016 do tego grona dołączyła Częstochowa. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. Z każdą kolejną edycją przybywa uczestników. Nie inaczej było i tym razem. Wśród wystawców znaleźć można było browary i food trucki z całej Polski. Wielbiciele chmielowych przysmaków mogli więc spróbować najróżniejszych – niejednokrotnie niedostępnych na co dzień – gatunków. W sumie z kranów polało się kilkanaście tysięcy litrów piwa. Oprócz stoisk z rzemieślniczymi trunkami czy strefy food trucków odbyły się też pokazy warzenia piwa oraz IX Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego.

 

Wszystkim wystawcom biorącym udział w trzeciej edycji Festiwalu Piwa serdecznie dziękujemy za stworzenie tak niepowtarzalnej atmosfery. Z tego miejsca chcemy również podziękować wszystkim odwiedzającym. Mamy nadzieję, że podczas kolejnej edycji spotkamy się w takim samym – lub większym – gronie! My już nie możemy się doczekać! Do zobaczenia!

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły