Ćwiczenia pod kryptonimem “EGIDA 18” w Kłobucku

01.10.2018

Ćwiczenia pod kryptonimem “EGIDA 18” w Kłobucku

Ogólnopolskie ćwiczenia pod kryptonimem “EGIDA 2018” odbyły się w kłobuckiej komendzie. Miały one charakter weryfikacyjny. Celem ćwiczeń było sprawdzenie, jak działa system powoływania rezerw. Policja jest bowiem obok wojska drugą co do wielkości formacją, która dysponuje takimi siłami – wyjaśnia KPP w Kłobucku.

Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podstawą prawną przeprowadzenia ćwiczenia było Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2018 r. w sprawie określenia liczby osób powoływanych w 2018 r. do odbycia ćwiczeń w jednostkach przewidzianych do militaryzacji oraz Decyzja Komendanta Głównego Policji nr 218 z dnia 9 lipca 2018 r. w sprawie przeprowadzenia w jednostkach organizacyjnych Policji ćwiczenia pod kryptonimem „EGIDA-18”.

Jest to kolejne powołanie, a Policja w zakresie liczby corocznych powołań osób (rezerw osobowych) do odbycia ćwiczeń jest drugą, po Siłach Zbrojnych RP, formacją w skali państwa. Za koordynację ćwiczenia odpowiadała Komenda Główna Policji oraz komendy wojewódzkie (Stołeczna) Policji.

Wczoraj, zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów, w wybranych 90 jednostkach organizacyjnych Policji szczebla powiatowego (miejskiego, rejonowego) przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-18. W przedsięwzięciu tym uczestniczyło 1714 osób. To tzw. rezerwy osobowe. Rezerwiści posiadali nadane przydziały organizacyjno – mobilizacyjne do służby w jednostkach zmilitaryzowanych Policji.

W czasie ćwiczeń odbywających się w kłobuckiej komendzie udział wzięło 18 rezerwistów z terenu naszego powiatu. Na początku policjanci sprawdzili tożsamość osób biorących udział w ćwiczeniach, po czym poddano ich procesowi ewidencjonowania. Następnie, każdy otrzymał identyfikator i niezbędne przybory do udziału w zajęciach dydaktycznych.

 

źródło i zdjęcie: KPP w Kłobucku

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły