Ćwiczyli na lodzie

23.01.2019

Ćwiczyli na lodzie

Na stawach “Borowe” w Olsztynie przy ulicy Asnyka zostały przeprowadzone ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno – lodowego dla jednostek PSP oraz OSP Olsztyn.

Podczas ćwiczeń obecni byli uczniowie szkoły podstawowej w Olsztynie wraz z nauczycielami. Ćwiczenia trwały trzy dni i zostały przeprowadzone przez doświadczonych ratowników wodnych z jednostki OSP Częstochowa. Celem spotkania było utrwalenie i usystematyzowanie wiedzy z zakresu ratownictwa wodno – lodowego, zapoznanie strażaków ze sprzętem służącym do działań na lodzie znajdującym się na wyposażeniu KM PSP i CS PSP Częstochowa oraz OSP Częstochowa (m. in. sanie lodowe i katamaran), a także doskonalenie współpracy z innymi służbami na terenie gminy.
Ćwiczenia obejmowały omówienie i pokazanie zasad i technik ewakuowania osób poszkodowanych z przerębla, samoratowanie, przebywanie na lodzie, wyposażenie ratownika lodowego.
Oprócz profesjonalnego sprzętu ratownictwa lodowego strażacy wykorzystywali również sprzęt, który można znaleźć na wyposażeniu większości pojazdów pożarniczych Państwowej Straży Pożarnej czy też Ochotniczych Straży Pożarnych.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły