Częstochowa/ Akt oskarżenia w sprawie wypadku 11-latka

14.11.2023

Częstochowa/ Akt oskarżenia w sprawie wypadku 11-latka

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciw 45-letniej Katarzynie S. Zarzut dotyczy spowodowania w czerwcu br. wypadku drogowego skutkującego potrąceniem i obrażeniami prawidłowo idącego po chodniku 11-latka – poinformował we wtorek prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

“W toku postępowania ustalono, że 15 czerwca 2023 roku ok. godz. 9.00 Katarzyna S. zaparkowała samochód osobowy Fiat na ulicy Górskiej w Częstochowie. Kobieta pozostawiła pojazd na biegu jałowym, bez uruchomionego hamulca postojowego, pomimo zaparkowania samochodu na wzniesieniu. Skutkowało to samoistnym przemieszczeniem się niezabezpieczonego samochodu i potrąceniem prawidłowo idącego po chodniku dla pieszych 11-letniego chłopca” – wyjaśnił prokurator Ozimek.

Potrącenie spowodowało u chłopca obrażenia w postaci złamań żeber i potłuczeń ciała. W oparciu o opinię biegłego uznano, że stan techniczny samochodu nie miał wpływu na zaistnienie zdarzenia. Katarzynie S. przedstawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego na skutek nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oskarżona przyznała się do zarzucanego przestępstwa. Wyjaśniła, że w pośpiechu zapomniała zaciągnąć hamulec ręczny. Katarzyna S. nie była w przeszłości karana, a zarzucane jej przestępstwo jest zagrożone karą więzienia do trzech lat.(PAP)

 

macs/ maak/

  • Maciej Świerzy
Najnowsze artykuły