Częstochowa bez uprzedzeń

06.07.2018

Częstochowa bez uprzedzeń

W Częstochowie odbędzie się pierwszy Marsz Równości. Uczestnicy spotkają się w niedzielę, 8 lipca, na placu Daszyńskiego, przejdą przez centrum naszego miasta i zatrzymają się w III alei. Co ciekawe, marsz odbędzie się w tym samym dniu, co pielgrzymka rodziny “Radia Maryja”.

Uczestnicy marszu, którego hasło brzmi “Solidarność naszą bronią, homofoby niech się gonią”, spotkają się o godzinie 11.00. – Przeniesiemy tęczową solidarność od Placu Daszyńskiego aż po Jasną Górę, gdzie pozdrowimy Paulinów – zapowiadają organizatorzy. Później mają wziąć udział w stacjonarnej manifestacji tuż pod klasztorem na Jasnej Górze – w Parku Staszica. Środowiska narodowe i konserwatywne zapowiedziały już kontrmanifestację.

Dodatkowo, 7 i 8 lipca do Częstochowy przybędzie 26. Pielgrzymka Rodziny “Radia Maryja”.

W związku z wydarzeniami w centrum miasta musimy liczyć się z utrudnieniami – zarówno na trasie marszu, jak i w jej pobliżu.  – Równocześnie, mając na uwadze różne doświadczenia z podobnych manifestacji w innych miastach,  prosimy o unikanie parkowania pojazdów  od godziny  11.00 wzdłuż trasy marszu.  W tym czasie ruch kołowy, na ulicach prostopadłych  do al.NMP  będzie  kierowany przez policję.  Prosimy użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności na całej długości Alei Najświętszej Maryi Panny i na wszystkich ulicach poprzecznych – apeluje MZDiT.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły