Częstochowa jedzie na „Wielki Marsz” do Warszawy

02.06.2023

Częstochowa jedzie na „Wielki Marsz” do Warszawy

W najbliższą niedzielę 4 czerwca w Warszawie odbędzie się Wielki Marsz, organizowany przez Platformę Obywatelską. Udział w nim wezmą zwolennicy opozycji z całej Polski. Z samej Częstochowy jadą aż trzy autokary, a kolejne z Lublińca, Koniecpola i Myszkowa. Zainteresowanie jest tak duże, że ludzie zapisują się na listy rezerwowe. Niektórzy planują podróż do Warszawy własnym transportem.

Platforma Obywatelska organizuje „Wielki Marsz” w 34. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów. – Nie możesz już znieść tego, jaka jest dzisiaj Polska? Masz dosyć szalejącej drożyzny? Stać Cię na coraz mniej rzeczy? Chcesz Polski wolnej, demokratycznej i europejskiej? Pójdźmy razem w Wielkim Marszu – czytamy na stronie wydarzenia. Do uczestnictwa w manifestacji zaprasza Donald Tusk. – Spotkamy się 4 czerwca w samo południe w Alejach Ujazdowskich, aby przejść na Plac Zamkowy pod Kolumnę Zygmunta. Zapraszam Was wszystkich! Bądźmy tam razem – apeluje szef Platformy. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli już inni politycy, a także osoby ze środowiska artystycznego. Częstochowianie i mieszkańcy okolic mogli zapisywać się na zorganizowany wyjazd w biurze poselskim Izabeli Leszczyny. – Jestem pod wrażeniem aktywności i zaangażowania Częstochowian, którzy pozytywnie mnie zaskoczyli. Wiem, że ludzie jadą pociągami, samochodami, a my mamy aż trzy autokary. Zapisujemy już na listę rezerwową, mając świadomość, że czasami może się wydarzyć coś, co może uniemożliwić w ostatniej chwili wzięcie udziału w tym święcie wolności, dlatego taka lista jest, jeżeli zwolniłoby się miejsce – zdradziła nam wiceszefowa Platformy Obywatelskiej poseł Izabela Leszczyna. Ogólne zainteresowanie marszem wzrosło po tym, jak prezydent Andrzej Duda podpisał głośną ustawę „lex Tusk”.

Spotkanie na placu Biegańskiego dla tych, którzy nie mogą pojechać do Warszawy na marsz

Jolanta Urbańska, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Częstochowy 4 czerwca organizuje spotkanie na placu Biegańskiego dla tych osób, które nie mogą z różnych powodów dotrzeć na marsz do Warszawy. – Uczcijmy Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Naszych Praw! Spotykamy się o godzinie 12.00 na placu Biegańskiego. Nie dajmy sobie odebrać tego święta. W pełni popierając Marsz w Warszawie, nasze spotkanie w Częstochowie organizujemy dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą jechać do Warszawy. Jeśli jesteś przeciw kłamstwu, ograniczaniu praw człowieka, za prawami kobiet, za dostępem do służby zdrowia, demokratyczną europejską Polską: przyjdź – apeluje częstochowska radna.

 

  • Paula Nogaj
Najnowsze artykuły