Częstochowa. Otwarcie programu „Start w gamedev”

24.10.2022

Częstochowa. Otwarcie programu „Start w gamedev”

Częstochowa jest jednym z trzech miast, w którym prowadzone będą zajęcia w ramach pierwszej edycji programu edukacyjnego „Start w gamedev”. – Polska branża gier zyska szacunek i rangę jednego z globalnych liderów tylko wtedy, gdy światowy poziom techniczny i organizacyjny połączy z duchową i artystyczną tożsamością polskiej historii i kultury – podkreśla minister Szymon Giżyński, który wraz z minister Justyną Orłowską wziął dziś udział w konferencji otwarcia programu na UJD.

– Jako Polacy możemy być dumni z naszej znanej i docenianej na całym świecie branży kreatywnej. Gry wyprodukowane przez polskie studia są pobierane miliony razy i doceniane przez najbardziej doświadczonych graczy są na to niepodważalnymi dowodami. Jestem przekonana, że te osiągnięcia są dopiero rozgrzewką dla przedstawicieli naszej branży i że możemy osiągnąć jeszcze więcej! Właśnie dlatego zaczynamy projekt – Start w gamedev! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w tworzeniu gier do zgłaszania się i wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych. Z niecierpliwością czekam na spotkanie z najlepszymi z Was podczas ostatnich warsztatów – mówi Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej.

Program dedykowany jest wszystkim chętnym, zarówno osobom młodym dopiero planującym swoją karierę zawodową, jak i również osobom mającym bagaż doświadczeń zawodowych, które chcą się przebranżowić. Jedynym kryterium kwalifikacji do udziału w programie jest poziom motywacji do udziału w nim. Od chętnych nie są wymagane zaświadczenia o odbyciu jakichkolwiek kursów czy szkoleń w tym zakresie.

– Polski sektor gier wideo rozwija się niezwykle dynamicznie, wykazując olbrzymie zapotrzebowanie na nowych, utalentowanych deweloperów. Przekłada się to na rosnącą popularność edukacji kierunkowej, w której Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych upatruje ważny obszar swojej działalności. Jestem przekonany, że program “Start w gamedev” pomoże ambitnym osobom znaleźć swoje miejsce na rynku pracy i stworzyć kolejne polskie gry, które zyskają uznanie na arenie międzynarodowej – mówi Mikołaj Turowski, p.o. dyrektora Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.

Program „Start w gamedev” podzielono na trzy etapy. W trakcie pierwszego w każdym z wytypowanych miast, jakimi są Częstochowa, Kłobuck oraz Lublin, program zostanie otwarty konferencją. W trakcie niej zainteresowani dowiedzą się: dlaczego warto związać swoją przyszłość z branżą gier wideo, jak wygląda ścieżka kariery twórcy gier i od czego należy zacząć. Następnie w wyżej wymienionych miastach dla osób, które zakwalifikują się do programu przeprowadzone zostaną 4 weekendowe zjazdy szkoleniowe, w trakcie których zgłębią tajniki pracy w gamedevie. Ostatnim etapem będą warsztaty specjalne dla wyselekcjonowanej grupy uczestników.

  • mat. pras. opr. pn
Najnowsze artykuły