Częstochowa w mobilnych ujęciach

28.10.2018

Częstochowa w mobilnych ujęciach

Trzydziestu fotografów z całej Polski przyjedzie 17 listopada do Częstochowy, chwyci w dłoń smarftony i przejdzie przez miasto fotografując codzienny tryb życia, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt.

Uczestnicy przejdą od budynku dworca kolejowego ulicą Piłsudskiego i dalej aleją NMP zwiedzając po drodze najstarszy w mieście kościół św. Zygmunta, Stary Rynek, sfotografują murale i wejdą na ratuszową wieżę. Planują odwiedzić Muzeum Beksińskiego i wstąpić do Muzeum Rud Żelaza. Nie ominą również Jasnej Góry. Podczas zwiedzania miasta powstaną setki zdjęć, które będzie można zobaczyć w mediach społecznościowych. Od grudnia 2018 do czerwca 2019 fotografowie będą kontynuować cykl spotkań i odwiedzą kolejno: Tychy, Wałbrzych, Opole, Świdnicę, Kłodzko, Gdynię, Zieloną Górę. – Często-Chowa chowa w swej architekturze wiele ciekawych zakamarków, budynków, uliczek, które w większości prowadzą do Klasztoru Jasnogórskiego. Dla turystów Częstochowa to miasto będące bramą otwierającą swoje wrota na przepiękną Jurę Krakowsko-Częstochowską – zachęca prowadząca Mobile Photo Trip Częstochowa Katarzyna Dudek-Mrowiec.

 

 

Czym jest Mobile Photo Trip?

To cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej, czyli wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem [lokalny fan fotografii mobilnej] poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły