Częstochowa/ Wandal zniszczył drzwi, potem wpadł z narkotykami i chciał przekupić policjantów

07.09.2023

Częstochowa/ Wandal zniszczył drzwi, potem wpadł z narkotykami i chciał przekupić policjantów

37-letni obywatel Rumunii obiecał 15 tys. euro policjantom, którzy zatrzymali go w związku z niszczeniem drzwi w bloku – podała w środę asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

Wandal z Rumunii zepsuł niedzielę lokatorom przy bloku ul. Sowińskiego w Częstochowie. Lokatorzy wezwali policję, bo na klatce schodowej agresywny mężczyzna kopał i niszczył ich drzwi. Już po kilku minutach wandal został zatrzymany przez policyjny patrol.

 

Nie miał przy sobie dokumentów, bo – jak oświadczył – zostawił je w domu. Mundurowi pojechali z nim do jego miejsca zamieszkania. Tam, oprócz dowodu osobistego, natrafili na przygotowane porcje białego proszku. Wstępne testy wykazały, że może to być metamfetamina.

 

I skończyłoby się tylko na tym, ale obywatel Rumunii chciał więcej, więc zaproponował mundurowym łapówkę w zamian za uniknięcie odpowiedzialności. Stróże prawa poinformowali go, że właśnie dopuścił się kolejnego przestępstwa i zabrali go do policyjnego aresztu.

 

Po zgromadzeniu materiału dowodowego, prokurator przedstawił obcokrajowcowi zarzuty: posiadania narkotyków, trzech aktów wandalizmu oraz obietnicę wręczenia łapówki w kwocie 15 tysięcy euro. Prokurator następnie objął mężczyznę policyjnym dozorem, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.(PAP)

 

 

macs/ jann/

 

fot. KMP w Częstochowie

  • Maciej Świerzy
Najnowsze artykuły