06.06.2018
Częstochowianie obejrzą mundial w strefie kibica
14 czerwca na inaugurację mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji na placu Biegańskiego oficjalnie otwarta zostanie strefa kibica. Na trybunach będzie mogło zasiąść ok. pół tysiąca osób.
– Montaż strefy kibica rozpocznie się 11 czerwca, a jej otwarcie zaplanowaliśmy na pierwszy mecz mistrzostw świata pomiędzy Rosją i Arabią Saudyjską – informuje Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy. – W strefie transmitowane będą wszystkie pojedynki mundialu.
Utworzenie strefy kibica wiązało się z wykupieniem stosownych licencji umożliwiających transmisję meczów w przestrzeni publicznej. Częstochowa będzie musiała zapłacić TVP ok. 15 tys. zł brutto.
– Czekamy jeszcze tylko na potwierdzenie od FIFY za pośrednictwem Telewizji Polskiego zgody na sponsora strefy kibica – dodaje Wierny.
Oprócz transmisji meczów organizatorzy zaplanowali dodatkowe atrakcje. Będą animacje dla dzieci na małych boiskach, piłkarzyki i muzyka grana na żywo.
Przypomnijmy, że Polacy awansowali do mistrzostw świata jako zwycięzca grupy E. W meczach eliminacyjnych zdobyli aż 25 z 30 możliwych punktów, wygrywając 8 z 10 spotkań – oba z Armenią, Czarnogórą i Rumunią i po jednym z Danią i Kazachstanem.
Pierwszy mecz na mistrzostwach świata reprezentacja naszego kraju rozegra 19 czerwca o godz. 17 (czasu polskiego) z Senegalem w Moskwie. 24 czerwca w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią (godz. 20), a 28 czerwca Wołgogradzie z Japonią (godz. 16).
Mundial 2018: Terminarz grup mistrzostw świata w Rosji (godziny według czasu polskiego):
– grupa A
czwartek, 14 czerwca
Rosja – Arabia Saudyjska (Moskwa, godz. 17.00)
piątek, 15 czerwca
Egipt – Urugwaj (Jekaterynburg, 14.00)
wtorek, 19 czerwca
Rosja – Egipt (Sankt Petersburg, 20.00)
środa, 20 czerwca
Urugwaj – Arabia Saudyjska (Rostów nad Donem, 17.00)
poniedziałek, 25 czerwca
Urugwaj – Rosja (Samara, 16.00)
Arabia Saudyjska – Egipt (Wołgograd, 16.00)
– grupa B
piątek, 15 czerwca
Maroko – Iran (Sankt Petersburg, 17.00)
Portugalia – Hiszpania (Soczi, 20.00)
środa, 20 czerwca
Portugalia – Maroko (Moskwa, 14.00)
Iran – Hiszpania (Kazań, 20.00)
poniedziałek, 25 czerwca
Hiszpania – Maroko (Kaliningrad, 20.00)
Iran – Portugalia (Sarańsk, 20.00)
– grupa C
sobota, 16 czerwca
Francja – Australia (Kazań, 12.00)
Peru – Dania (Sarańsk, 18.00)
czwartek, 21 czerwca
Francja – Peru (Jekaterynburg, 14.00)
Dania – Australia (Samara, 17.00)
wtorek, 26 czerwca
Dania – Francja (Moskwa, 16.00)
Australia – Peru (Soczi, 16.00)
– grupa D
sobota, 16 czerwca
Argenttna – Islandia (Moskwa, 15.00)
Chorwacja – Nigeria (Kaliningrad, 21.00)
czwartek, 21 czerwca
Argentyna – Chorwacja (Niżny Nowogród, 20.00)
piątek, 22 czerwca
Nigeria – Islandia (Wołgograd, 17.00)
wtorek, 26 czerwca
Islandia – Chorwacja (Rostów nad Donem, 20.00)
Nigeria – Argentyna (Sankt Petersburg, 20.00)
– grupa E
niedziela 17 czerwca
Kostaryka – Serbia (Samara, 14.00)
Brazylia – Szwajcaria (Rostów nad Donem, 20.00)
piątek, 22 czerwca
Brazylia – Kostaryka (Sankt Petersburg, 14.00)
Serbia – Szwajcaria (Kaliningrad, 20.00)
środa, 27 czerwca
Serbia – Brazylia (Moskwa, 20.00)
Szwajcaria – Kostaryka (Niżny Nowogród, 20.00)
– grupa F
niedziela, 17 czerwca
Niemcy – Meksyk (Moskwa, 17.00)
poniedziałek, 18 czerwca
Szwecja – Korea Płd. (Niżny Nowogród, 14.00)
sobota, 23 czerwca
Niemcy – Szwecja (Soczi, 17.00)
Korea Płd. – Meksyk (Rostów nad Donem, 20.00)
środa, 27 czerwca
Meksyk – Szwecja (Jekaterinburg, 16.00)
Korea Płd. – Niemcy (Kazań, 16.00)
– grupa G
poniedziałek, 18 czerwca
Belgia – Panama (Soczi, 17.00)
Tunezja – Anglia (Wołgograd, 20.00)
sobota, 23 czerwca
Belgia – Tunezja (Moskwa, 14.00)
niedziela, 24 czerwca
Anglia – Panama (Niżny Nowogród, 14.00)
czwartek, 28 czerwca
Anglia – Belgia (Kaliningrad, 20.00)
Panama – Tunezja (Sarańsk, 20.00)
– grupa H
wtorek, 19 czerwca
Kolumbia – Japonia (Sarańsk, 14.00)
Polska – Senegal (Moskwa, 17.00)
niedziela, 24 czerwca
Japonia – Senegal (Jekaterynburg, 17.00)
Polska – Kolumbia (Kazań, 20.00)
czwartek, 28 czerwca
Senegal – Kolumbia (Samara, 16.00)
Japonia – Polska (Wołgograd, 16.00)
Mundial 2018: Faza pucharowa
– 1/8 finału
sobota, 30 czerwca
1. w grupie C – 2. w grupie D (Kazań, 16.00)
1. w grupie A – 2. w grupie B (Soczi, 20.00)
niedziela, 1 lipca
1. w grupie B – 2. w grupie A (Moskwa, 16.00)
1. w grupie D – 2. w grupie C (Niżny Nowogród, 20.00)
poniedziałek, 2 lipca
1. w grupie E – 2. w grupie F (Samara, 16.00)
1. w grupie G – 2. w grupie H (Rostów nad Donem, 20.00)
wtorek, 3 lipca
1. w grupie F – 2. w grupie E (Sankt Petersburg, 16.00)
1. w grupie H – 2. w grupie G (Moskwa, 20.00)
– ćwierćfinały
piątek, 6 lipca
I. zwycięzca A1-B2 – zwycięzca C1-D2 (Niżny Nowogród, 16.00)
II. zwycięzca E1-F2 – zwycięzca G1-H2 (Kazań, 20.00)
sobota, 7 lipca
III. zwycięzca F1-E2 – zwycięzca H1-G2 (Samara, 16.00)
IV. zwycięzca B1-A2 – zwycięzca D1-C2 (Soczi, 20.00)
– półfinały
wtorek, 10 lipca
zwycięzca ćwierćfinału I – zwycięzca ćwierćfinału II (Sankt Petersburg, 20.00)
środa, 11 lipca
zwycięzca ćwierćfinału III – zwycięzca ćwierćfinału IV (Moskwa, 20.00)
– mecz o 3. miejsce
sobota, 14 lipca (Sankt Petersburg, 16.00)
– finał
niedziela, 15 lipca (Moskwa, 17.00)