Częstochowianin jechał 154 km/h. Zapłaci 2,5 tysiąca zł mandatu

06.01.2022

Częstochowianin jechał 154 km/h. Zapłaci 2,5 tysiąca zł mandatu

Będzińska policja zatrzymała w niedzielę 2 stycznia 35-letniego częstochowianina, który jechał DK-91 z prędkością 154 kmh/h. Kierowca oprócz 10 punktów karnych, zapłaci również 2,5 tysiąca zł mandatu.

Nowy rok przyniósł ze sobą spore zmiany związane w kwestii mandatów za najpoważniejsze drogowe wykroczenia. Surowe kary mają ograniczyć łamanie przepisów przez stwarzających największe zagrożenie piratów drogowych.

Już drugiego dnia od wprowadzenia nowego taryfikatora będzińscy policjanci nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych. W niedzielę około godziny 15.20 na drodze krajowej nr 91 w Siewierzu policjanci zauważyli kierującego, który znacząco przekraczał prędkość, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników drogi.

35-letni mężczyzna na ograniczeniu prędkości do 70 km/h rozwinął prędkość sięgającą 154 km/h. Brawurową jazdę kierowcy z Częstochowy uwiecznił policyjny wideorejestrator.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w kwocie 2500 złotych. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze przypinając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

  • TS
Najnowsze artykuły