Częstochowianin wśród 30 najlepszych uczniów woj. śląskiego

23.09.2018

Częstochowianin wśród 30 najlepszych uczniów woj. śląskiego

Podczas ceremonii wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów naszego województwa w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, nagrodzono Piotra Woldana – ucznia VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie.

Stypendium otrzymali uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, które w ubiegłym roku szkolnym posiadały średnią ocen co najmniej 4,80, a ich zainteresowania wychodziły poza obowiązujący program nauczania. Każdy z nagrodzonych otrzyma 380 zł miesięcznie, czyli łącznie 3800 zł na rok szkolny 2018/2019 w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego obowiązującego od lipca 2018 roku do czerwca 2021 roku”. Jak powiedział jeden ze stypendystów, jest to rekompensata za ich ciężką pracę. Każda z wyróżnionych osób posiada także różne wybitne osiągnięcia artystyczne, sportowe czy naukowe. W części oficjalnej nastąpiło rozdanie stypendiów, a następnie odbyły się występy laureatów. Jednym z nich był występ wokalny Piotrka, który zaśpiewał trzy utwory: „C’est la vie” Andrzeja Zauchy, „Pytasz mnie” Andrzeja Rosiewicza oraz „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C. Ten ostatni wykonał przy akompaniamencie własnym gitary. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

  • Karolina Włodek
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły