Częstochowianki symbolicznie “dadzą sobie w szyję”

22.11.2022

Częstochowianki symbolicznie “dadzą sobie w szyję”

W najbliższy piątek, 25 listopada o godz. 18:00 przy al. NMP 24 mieszkanki naszego miasta i wspierający je mężczyźni ponownie spotkają się, aby wyrazić swój sprzeciw wobec represyjnej władzy wobec kobiet. Organizatorzy proszą, aby przynieść ze sobą napoje bezalkoholowe w celu symbolicznego “dania sobie w szyję”. Pod takim hasłem, które nawiązuje do haniebnych słów Jarosława Kaczyńskiego, odbywać się będzie to wydarzenie. Do udziału zachęca radna Jolanta Urbańska.

– Zgodnie z wolą “wodza” Kaczyńskiego spotykamy się, żeby publicznie “dać sobie w szyję”. Ponieważ obecnie nie spełniamy swojego “kobiecego obowiązku” rodzenia dzieci, to “prowadzimy się niemoralnie” i #pijemyzgwinta. Do wspólnego “picia” zapraszamy też wspierających nas panów i sympatyków Strajku Kobiet.
Spotykamy się 25 listopada o godzinie 18:00 pod Kamienicą Kupiecką (siedziba PiS) w Al. NMP 24 – zapowiadają organizatorzy, czyli Strajk Kobiet Częstochowa i Stowarzyszenie Demokratyczna RP.

– Na sesji Rady Miasta 17 listopada przedstawiliśmy Stanowisko Strajku Kobiet Częstochowa w kwestii haniebnych słów Kaczyńskiego o pijaństwie Polek. Tekst Stanowiska odczytamy podczas naszego wydarzenia 25.11 (al. NMP 24), godz. 18 o wdzięcznej nazwie: “To co, dajemy w szyję?” – dodaje radna Jolanta Urbańska.

 

  • pn
Najnowsze artykuły