Częstochowscy policjanci dzieciom

02.01.2017

Częstochowscy policjanci dzieciom

Od 24 października do 10 grudnia częstochowscy policjanci brali udział w Ogólnopolskiej Akcji Honorowego Oddawania Krwi. Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie postanowił jednak urozmaicić działania, organizując wśród mundurowych zbiórkę słodyczy i artykułów szkolnych. Tuż przed końcem roku policjanci przekazali paczki z czekoladami, zeszytami, długopisami, zabawkami i elementami odblaskowymi dzieciom z Domu Małych Dzieci w Częstochowie. Stróże prawa rozmawiali też z maluchami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w szkole, w czasie zabaw na dworze oraz w ruchu drogowym. Gościem specjalnym był policyjny pies Aza – owczarek belgijski pochodzący z Czech. Jej opiekun – asp. Wojciech Bożek uczył najmłodszych, jak się zachować, gdy na ich drodze stanie agresywny pies. Policjant opowiedział również o pracy Azy oraz zademonstrował jej posłuszeństwo. Podczas Ogólnopolskiej Akcji Honorowego Oddawania Krwi mundurowi oddali ponad 1000 litrów krwi w całej Polsce. Częstochowscy policjanci oddali około 16 litrów krwi.

  • kg
  • zdj. KMP Cz-wa
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły