Częstochowscy policjanci przejęli “lewy towar”

22.01.2019

Częstochowscy policjanci przejęli “lewy towar”

Prawie 10 kilogramów tytoniu, przeszło 5300 papierosów i 30 butelek alkoholu bez akcyzy przejęli w jednym z częstochowskich mieszkań policjanci, zwalczający przestępczość gospodarczą. Stratę Skarbu Państwa oszacowano na 13,5 tys. złotych. Zatrzymano 57-letniego właściciela nielegalnego towaru.

-Policjanci z Częstochowy uzyskali informację, z której wynikało, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać dużą ilość nielegalnego tytoniu i alkoholu. Policjanci pojechali na miejsce. W pomieszczeniach mieszkalnych i piwnicznych mundurowi odnaleźli blisko 10 kilogramów tytoniu, blisko 270 paczek papierosów i 30 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy zostało wstępnie oszacowane na blisko 13,5 tys. złotych – poinformowała podkom. Marta Ladowska, oficer prasowy KMP w Częstochowie.

Dokonano zatrzymania 57-latka, w którego domu odkryto nielegalny towar. Usłyszał on zarzuty, podczas gdy dalej trwa postępowanie – policjanci wraz z częstochowską prokuraturą ustalają szczegóły w tej sprawie.

 

  • Paula Nogaj
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły