Częstochowska policja kontroluje miejsca, w których mogą przebywać bezdomni

29.11.2022

Częstochowska policja kontroluje miejsca, w których mogą przebywać bezdomni

Funkcjonariusze policji codziennie prowadzą działania, mające na celu pomoc najbardziej potrzebującym. Patrolują oni miejsca, w których mogą przebywać bezdomni, ponieważ zdrowie i życie osób nieposiadających żadnego schronienia w mroźne dni jest najbardziej zagrożone. Mundurowi apelują również do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu, aby nie pozostawali obojętni. – Czasem wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i powiadomić służby, by uratować komuś życie – przekonują.

Jesienno-zimowa aura i niskie temperatury na zewnątrz stanowią zagrożenie dla osób bezdomnych, dlatego jak co roku mundurowi z Częstochowy sprawdzają pustostany, opuszczone budynki gospodarcze i altany, gdzie takie osoby mogą przebywać. Odwiedzają również osoby chore i samotne, które szczególnie w tym okresie wymagają wzmożonej uwagi i opieki. Wszystko po to, by z pomocą zdążyć na czas.

W Częstochowie i na terenie powiatu częstochowskiego funkcjonują całodobowe placówki udzierające wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem bezdomności oraz dzienne ośrodki pomocy. Z procedurą postępowania z osobami bezdomnymi wymagającymi pomocy w okresie jesienno-zimowym, przebywającymi na terenie miasta Częstochowy można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy.

Przypominamy, że co roku od 1 listopada do 31 marca całodobowo działa bezpłatna infolinia pod numerem telefonu 987 dla osób potrzebujących zapewnienia schronienia, obejmująca teren całego województwa śląskiego. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Informacje o miejscach, w których przebywają osoby bezdomne można przekazywać za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (wybierając kategorię “bezdomność”) lub bezpośrednio swojemu Dzielnicowemu.

 

źródło: KMP w Częstochowie

 

  • opr. pn
Najnowsze artykuły