Częstochowska policjantka na medal

30.11.2022

Policjantka z Częstochowy wzięła udział w XIX Maratonie Komandosa. Bieg ukończyła, zajmując pierwsze miejsce w kategorii ,,Policja – kobiety”. Gratulujemy!

W sobotę, 26 listopada na terenie powiatu lublinieckiego odbył się 19. Maraton Komandosa. Sierżant Agnieszka Jeż już po raz kolejny pokazała na co ją stać. Znalazła się wśród 500 osób, które zmierzyły się w biegu pod patronatem Szefa BBN Pawła Solocha. Na miejsce dobiegła jako pierwsza! Zdobyła złoty medal i odznakę.

-Z każdym kilometrem coraz więcej pęcherzy, otarć, odparzeń, na trasie brak punktów z wodą i żywnością, co przekładało się na dodatkowy dźwigany balast, gdyż wszystko trzeba było mieć ze sobą by nie umrzeć z wycieńczenia. [..] To był najlepszy bieg na zbadanie moich możliwości – tak fizycznych jak i psychicznych i na pewno nie ostatni – mówi sierż. Agnieszka Jeż.

Zawodnicy musieli pokonać trasę liczącą 42 kilometry. Poza obowiązkowym umundurowaniem, każdy uczestnik musiał też pobiec z plecakiem o wadze minimum 10 kilogramów i dobiec na metę w wyznaczonym przedziale czasowym. Policjantka z Częstochowy ukończyła bieg na pierwszym miejscu w kategorii ,,Policja-kobiety”.
Gratulujemy samozaparcia i świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!