Częstochowska policjantka ze złotym medalem

12.10.2021

Ponad czterystu zawodników reprezentujących różne formacje mundurowe wzięło udział w Jubileuszowym 25. Biegu Przełajowym o „Nóż Komandosa”, a zarazem Ogólnopolskim Biegu Służb Mundurowych w Crossie. Zawody odbyły się w Kokotku. Na starcie zameldowała się również częstochowska policjantka – sierżant sztabowy Agnieszka Czyżewska, która pokonała trasę w imponującym tempie i zdobyła złoty medal.

Bieg odbywał się w umundurowaniu polowym i w obuwiu taktycznym, czyli butach z wysoką cholewką. Zawodnicy, bez względu na płeć, mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Trasa biegła głównie terenami leśnymi, gdzie przeważały strome wzniesienia o piaszczystym podłożu.

Na starcie zameldowała się również częstochowska policjantka – sierżant sztabowy Agnieszka Czyżewska, która pokonała trasę w imponującym tempie. Agnieszka zajęła I miejsce w kategorii Ogólnopolskiego Biegu Służb Mundurowych w Crossie.

Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa odbywa się od 1997 roku, a jego organizatorem jest Wojskowy Klub Biegacza Meta i Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu. Statuetki zwycięzcom wręczali generał dywizji doktor inżynier Sławomir Drumowicz – Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych oraz podpułkownik Wojciech Danisiewicz.