01.12.2017

Częstochowski bokser będzie walczył o pas mistrza Europy?

W przyszłym roku częstochowski bokser Robert Parzęczewski może powalczyć o pas prestiżowej federacji. – Może na początek o mistrzostwo Europy – zastanawia się jego promotor Mariusz Grabowski, szef Tymex Boxing Promotion.

Podczas gali “Noc Wojowników” w Hali Sportowej Częstochowa, której głównym wydarzeniem była walka Tomasza Adamka z Fredem Kassim, Parzęczewski już w trzeciej rundzie zastopował doświadczonego zawodnika z Tanzanii, Saidiego Mbelwę. Rywal nie był wymagający, ale częstochowianin w poprzednim swoim pojedynku doznał poważnej kontuzji i nie miał zbyt wiele czasu na przygotowania.

– Mogłem przećwiczyć kilka akcji, zmianę kątów, rytmu ciosów, złapać coś na szczękę, skontrować – podsumował swoje osiemnaste zwycięstwo w zawodowym boksie Parzęczewski.

Częstochowianin jest obecnie dwunasty w rankingu WBO wagi półciężkiej. – Współpracuję z nim od 3,5 roku, od samego początku miał on duże ambicje na osiągnięcie sukcesów – twierdzi Grabowski. – Widzimy jego wytrwałość i dążenie do marzeń, to wszystko się potwierdza, a co istotne ma także wielu kibiców. Świetnie, że w tym roku został młodzieżowym mistrzem świata WBO, będziemy chcieli dalej iść tą drogą.

  • KR
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły