Częstochowski Dzień Sportu z siatkarskimi legendami

27.11.2017

Częstochowski Dzień Sportu z siatkarskimi legendami

Targi sportowe, turnieje i mecz towarzyski Legend Polskiej Siatkówki z miejscowym AZS-em – to wszystko działo się w niedzielę, 26 listopada w hali przy ul. Żużlowej podczas 5. Częstochowskiego Dnia Sportu.

W tegorocznej edycji Częstochowskiego Dnia Sportu zaprezentowało się ponad 40 klubów sportowych i stowarzyszeń, instytucji związanych ze sportem, rekreacją, zdrowiem i wszystkimi zagadnieniami mającymi wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

– To super inicjatywa i do tego świetne miejsce, bo w tej hali po prostu czuje się sport – twierdzi Maciej Ociepa z Częstochowskiej Akademii Badmintona. –  Można zaprezentować swoje dyscypliny sportowe i zachęcić dzieci młodzież oraz dorosłych, a także zapoznać się z technicznymi nowinkami,  porozmawiać o fizjoterapii.

Jak przekonuje Ociepa zainteresowanie badmintonem w Częstochowie i okolicy jest coraz większe. Trenują nie tylko dzieci, ale również seniorzy. – Dziecko, które idzie do szkoły podstawowej, może zaczynać grę w badmintona. Nie ma też górnych ograniczeń. Znam osoby, które mają ponad 70 lat i grają w badmintona. To pokazuje, że jest to dyscyplina dla każdego.

W trakcie Częstochowskiego Dnia Sportu tradycyjnie nie zabrakło również zawodów sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Odbyły się turnieje piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego, szachowy, wyciskanie sztangi 50 kg, biegi halowe , pokazy sportowe oraz wykłady tematyczne. Wiceprezydent Częstochowy Jarosław Marszałek wziął udział w turnieju tenisa stołowego, a później oficjalnie otworzył imprezę. – Po raz kolejny potwierdziło się, że to bardzo potrzebna impreza, którą odwiedza mnóstwo młodych ludzi z rodzicami. Świetnie się bawią i rywalizują między sobą – uważa  wiceprezydent Marszałek.

Głównym wydarzeniem był mecz siatkówki pomiędzy Legendami Polskiej Siatkówki a AZS-em Częstochowa. Zespoły zagrały dwa sety do 15. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Na parkiecie pojawili się m.in. Andrzej Stelmach, Grzegorz Szymański, Piotr Gacek, Paweł Tomaszewski, Krzysztof Gierczyński, Marcin Tarka, Robert Szczerbaniuk. Zespół skompletował Marek Fijałkowski, a poprowadził Damian Dacewicz.

–  Cieszę się, że w mieście organizuje się coś takiego, szczególnie dla tych najmłodszych, którzy mogą się tutaj pojawić i jest to ich pierwszy kontakt ze sportem. Potem wystarczy w domu przedyskutować z rodzicami, jaką  rozpocząć dyscyplinę. Najważniejsze, żeby złapać bakcyla – mówi Damian Dacewicz. – My chcieliśmy pokazać jak wygląda siatkówka w dorosłym wykonaniu. Dzieci mogły zasiąść na trybunach i zobaczyć starych mistrzów, którzy przez lata  zdobywali tytuły dla AZS-u Częstochowa.

 

  • KR

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły