Częstochowski funkcjonariusz na podium

21.06.2019

Częstochowski funkcjonariusz na podium

Sierżant Jacek Głowacki po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych policjantów ruchu drogowego na Śląsku. W 32. edycji wojewódzki konkursu „Policjant roku ruchu drogowego” zdobył III miejsce. W konkurencji kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu znów okazał się najlepszy w województwie.

-Rywalizacja trwała trzy dni.  W pierwszym dniu konkursu policjanci rywalizowali w dwóch konkurencjach: jazdy sprawnościowej motocyklem służbowym oraz samochodem osobowym. Drugiego dnia uczestnicy musieli się wykazać umiejętnościami z zakresu kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu oraz z udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku. Natomiast w ostatnim dniu uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy oraz wykazać się na strzelnicy. Po podliczeniu punktów, które zawodnicy zdobyli w poszczególnych etapach, w auli katowickiej szkoły policji odbyło się uroczyste zakończenie konkursu. Najpierw wyróżnieni zostali policjanci, którzy okazali się mistrzami w następujących konkurencjach: test wiedzy, strzelanie z dobiegiem, kierowanie ruchem, jazda sprawnościowa motocyklem, jazda sprawnościowa samochodem oraz pierwsza pomoc. Następnie wręczono nagrody dla tych stróżów prawa, którzy okazali się zwycięzcami w klasyfikacji generalnej – poinformowała Komenda Miejska Policji w Częstochowie. Pierwsze miejsce w konkursie zajął sierż. sztab. Dariusz Nieszporek z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, miejsce 2 zajął asp. sztab. Kazimierz Wątroba z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, miejsce 3 zdobył st. sierż. Jacek Głowacki z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Na 4 miejscu znalazł się natomiast st. sierż. Tomasz Mandes z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. -Zwycięzcom klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych konkurencji wręczono puchary, dyplomy i nagrody. Nagrodą główną w klasyfikacji generalnej był motorower marki Junak, ufundowany przez Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Dyrektora WORD w Katowicach Mirosława Grzywę. Oprócz tego, zwycięzca otrzymał od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nagrodę pieniężną oraz inne podarunki, których fundatorami byli: Wojewoda Śląski, Prezydent Miasta Katowice oraz Prezes Zarządu Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA – informuje biuro prasowe KMP w Częstochowie. Zakończenie 32. edycji konkursu było uroczyste i wziął w nim udział Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Kochańczyk, przedstawiciele podmiotów i instytucji, które wsparły organizację turnieju, policyjni związkowcy oraz kierownicy ekip i komendanci jednostek naszego garnizonu.

źródło i fot. KMP w Częstochowie

  • Paula Nogaj
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły