Częstochowski policjant wyróżniony

13.10.2018

Częstochowski policjant wyróżniony

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbył się Etap Wojewódzki I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych. Celem zawodów było wyłonienie najwszechstronniejszego policjanta pełniącego funkcję oskarżyciela publicznego, który potrafi wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Kom. Krzysztof Trzaskacz z częstochowskiej komendy zajął w konkursie 5 miejsce.
W konkursie udział wzięli policjanci zaangażowani i doświadczeni w zakresie pełnienia funkcji oskarżyciela publicznego. Każdą z jednostek garnizonu śląskiego reprezentował jeden policjant. – Mundurowi rywalizowali w dwóch konkurencjach: pisemnym teście wiedzy dotyczącym znajomości przepisów prawa, oraz pisemnym teście wiedzy z zakresu umiejętności rozwiązywania kazusów materialnego prawa wykroczeń – mówi podkom. mgr Marta Ladowska, oficer prasowy częstochowskich policjantów. W obu konkurencjach zwyciężył podkom. Marcin Kikosicki z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, który w pierwszej z nich okazał się bezkonkurencyjny. Komisarz Krzysztof Trzaskacz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zajmując 5 miejsce zdobył wyróżnienie.

Nagrody, puchary i pamiątkowe dyplomy, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, wręczył Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Katowicach mł. insp. Radosław Wola. Zdobywca pierwszego miejsca będzie reprezentował śląską policję w finale krajowym, który odbędzie się w dniach od 19 do 20 listopada w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły