Częstochowskie archiwum IPN

13.03.2019

Częstochowskie archiwum IPN

Częstochowskie zasoby Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej – temu tematowi będzie poświęcone spotkanie, które zaplanowano na 13 marca w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Spotkanie organizują Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, Oddział Stowarzyszenia Archiwistów Polskich w Częstochowie oraz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

W debacie wezmą udział: dr Renata Dziechciarz – Naczelnik Oddziałowego Archiwum IPN, Danuta Węgrzyn – Kierownik Referatu Gromadzenia, Opracowania i Obsługi Magazynów oraz Augustyn Brzezina – pracownik Punktu IPN w Częstochowie. Porozmawiają o tym, jaki zasób dotyczący naszego miasta znajduje się w Archiwum IPN, jakie związane z nim badania oraz czy Częstochowie potrzebna jest Delegatura IPN. Dyskusję poprowadzi Bartosz Kapuściak, pracownik Oddziału IPN w Katowicach.

Początek spotkania o godzinie 17.00.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły