Czterech nietrzeźwych kierowców w jeden dzień

26.06.2019

Czterech nietrzeźwych kierowców w jeden dzień

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nietrzeźwych kierowców. Wśród zatrzymanych był również mężczyzna, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wszyscy amatorzy jazdy podwójnym gazie staną przed sądem.

Policjanci w różnych miejscach powiatu lublinieckiego przeprowadzali badania stanu trzeźwości. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W Herbach na ulicy Sportowej zatrzymano 36-letniego kierującego fordem, u którego urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało blisko 1 promil. Również w Herbach wpadł 51-letni kierujący VW polo, który prowadził swój pojazd będąc w stanie po użyciu alkoholu. Obaj mężczyźni już stracili prawa jazdy, a dodatkowo czeka ich rozprawa sądowa.
Przed sądem stanie również 27-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, który Woźnikach kierował ciągnikiem rolniczym mając ponad 2,5 promila. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał aktualny, wydany przez sąd, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ostatnim nietrzeźwym kierującym był 23-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego siedzący za kierownicą audi. Wszyscy czterej amatorzy jazdy na podwójnym gazie zostali zatrzymani w ciągu jednego dnia.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywna, natomiast kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły