Czuwali nad bezpieczeństwem pieszych. W ruch poszedł dron

09.05.2022

Czuwali nad bezpieczeństwem pieszych. W ruch poszedł dron

Częstochowscy policjanci po raz kolejny prowadzili akcję “Bezpieczny pieszy”. Pierwszy raz do tego celu wykorzystali… drona. Jak podkreślają funkcjonariusze tego typu działania będą kontynuowane.

Policjanci z Częstochowy przeprowadzili w piątek działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach do działań wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Gdy operator zaobserwował na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazywał informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmował czynności względem sprawcy naruszenia przepisów. To pierwsze tego typu działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego na terenie Częstochowy.

W sumie w czasie akcji ujawniono 84 wykroczenia popełnione przez kierowców i 19 przez pieszych. – 68 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w rejonie wzmożonego ruchu pieszych, a piesi najczęściej przechodzili w miejscu niedozwolonym lub nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej – mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskich policjantów. Jak podkreślają funkcjonariusze tego typu działania będą kontynuowane.

 

  • kg
Najnowsze artykuły