Czuwali nad bezpieczeństwem pieszych

12.02.2019

Czuwali nad bezpieczeństwem pieszych

W całym kraju prowadzone były działania NURD. Policjanci z ruchu drogowego nadzorowali miejsca szczególnie niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów. Zwracali uwagę na zachowania kierowców w obrębie pasów i skrzyżowań. Wszystko po to, by niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie korzystać z dróg.
W ubiegłym roku na drogach miasta Częstochowy i powiatu zginęło 11 pieszych i 5 rowerzystów. – Do wypadków śmiertelnych najczęściej dochodziło z winy kierującego, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu, czyli w miejscu, gdzie niechroniony uczestnik ruchu drogowego powinien być bezpieczny – mówi st. asp. Marta Kaczyńska oficer prasowy częstochowskich stróżów prawa. – Dochodziło również do wypadków z winy pieszego, przez jego nieostrożne wejście na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd. Powyższe dane potwierdzają, że zarówno pieszy, jak i kierowcy poruszający się po drodze powinni zachować przede wszystkim ostrożność i postępować w myśl zasady ograniczonego zaufania – wyjaśnia. Z tego względu policjanci częstochowskiej drogówki podczas piątkowej służby uważnie przyglądali się poczynaniom kierowców, pieszych oraz rowerzystów. Podczas kontroli drogowych zwracali uwagę na prawidłowe zachowanie podczas korzystania z dróg. Policjantki zajmujące się profilaktyką również włączyły się w działania, wręczając pieszym odblaski i informując, jak być widocznym na drodze.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły