08.06.2018

Czy Włókniarz kolejny raz pokona Get Well w Toruniu?

W najbliższą niedzielę, 10 czerwca rozpocznie się runda rewanżowa w żużlowej PGE Ekstralidze. Arcyciekawie zapowiada się wyjazdowy mecz forBET Włókniarza z Get Well Toruń.

Na półmetku rundy zasadniczej częstochowianie są wiceliderem tabeli. W ostatniej kolejce pierwszej fazy rozgrywek pokonali przed własną publicznością 49:41 Get Well Toruń. Drużyna Jacka Frątczaka po siedmiu meczach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Niedzielne spotkanie będzie ważne do obu zespołów. Większa presja będzie jednak po stronie toruńskiej drużyny. – Dla Torunia to mecz o wszystko – uważa Michał Świącik, prezes forBET Włókniarza Częstochowa. – Jeżeli z nami wygrają, to realnie zbliżą się do play-offów. W przypadku porażki będą bliżej strefy spadkowej.

Częstochowianie spodziewają się bardzo trudnego pojedynku, ale z pewnością będą chcieli powtórzyć sukces z ubiegłego roku, kiedy pokonali torunian na MotoArenie 49:41. – Get Well Toruń to drużyna z dużym potencjałem, o czym mówiłem już przed meczem Częstochowie. Jeżeli w niedzielę obie drużyny pojadą na swoim poziomie, będziemy świadkami bardzo ciekawego i zaciętego widowiska. Oczywiście marzy mi się wygrać w Toruniu po raz drugi z rzędu – mówi Świącik.

Kluczową rolę w tym spotkaniu może odegrać wychowanej toruńskiego klubu Adrian Miedziński.  Przypomnijmy, że to właśnie on wygrywając 14. bieg meczu w Częstochowie pogrążył swój macierzysty klub i dał zwycięstwo Włókniarzowi. – Dla Adriana będzie to na pewno mecz dużego ciężaru. Może być trochę nerwówki – twierdzi Świącik. – Pamiętajmy jednak, że ma przeciwwagę w Toruniu w postaci Rune Holty, który zajął jego miejsce. To sytuacja, kiedy u Adriana może odezwać się lwi pazur, który pokazał w 14. biegu w Częstochowie. Z pewnością zrobi wszystko, żeby pomóc nam wygrać również w Toruniu.

Niedzielny mecz rozpocznie się o godz. 19.

  • KR
  • zdj. Tomasz Kudala
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły