Czy Włókniarz może pokonać Falubaz? Szanse są, ale…

28.07.2017

Czy Włókniarz może pokonać Falubaz? Szanse są, ale…

Częstochowianie nie będą faworytem tego pojedynku, ale nie stoją też na straconej pozycji. – Zielona Góra to wymagający rywal prowadzony przez świetnego taktyka, którym jest Marek Cieślak – mówi Michał Świącik, prezes Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa. – Mimo to jesteśmy w stanie wygrać z tą drużyną.

Świącik liczy na to, że nie powtórzy się już sytuacja m.in. z ostatniego meczu Włókniarza z Unią Leszno, kiedy to działania komisarza i sędziego odebrały częstochowianom atut własnego toru. – Mam nadzieję, że to takiej sytuacji nie dojdzie i pojedziemy na torze przygotowanym pod naszych zawodników – twierdzi sternik Włókniarza.

Trener częstochowian Lech Kędziora nie dokonał żadnych zmian w składzie w stosunku do ostatniego spotkania z Fogo Unią Leszno. Oznacza to, że mimo fatalnej postawy w tamtym pojedynku, prawdopodobnie ponownie szansę dostanie Andreas Jonsson, którego ustawiono w parze z Matejem Zagarem. Leonowi Madsenowi towarzyszyć będzie Karol Baran, a juniorów poprowadzi Rune Holta.

– Na dzień dzisiejszy Andreas Jonsson nie może być stuprocentowo pewny startu w niedzielnym meczu – przekonuje Świącik. – W odwodzie mamy Sebastiana Ułamka. O tym który z tych zawodników znajdzie się ostatecznie w składzie zadecydują piątkowe i sobotnie treningi.

Częstochowianie mogą powalczyć o zwycięstwo z Falubazem tylko wtedy, gdy każdy z zawodników pojedzie na swoim poziomie. Przewagą Włókniarza mogą być młodzieżowcy, którzy w minioną środę wygrali piątą rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie.

Przypomnijmy, że w Zielonej Górze częstochowski zespół przegrał 37:53.

Niedzielny mecz rozpocznie się o godz. 16.30.

Awizowane składy:
Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Karol Baran
11. Matej Zagar
12. Andreas Jonsson
13. Rune Holta
14. Michał Gruchalski
15.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra
1. Jarosław Hampel
2. Jacob Thorssell
3. Patryk Dudek
4. Jason Doyle
5. Piotr Protasiewicz
6. Alex Zgardziński
7.

  • kr
  • zdj. Tomasz Kudala
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły