Czytały bajki przedszkolakom

10.11.2017

Czytały bajki przedszkolakom

Mimo że same jeszcze się uczą, postanowiły pomóc w nauce innym. Uczennice ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi nr 16 odwiedziły maluchy z sąsiedniego przedszkola by czytając im bajki, zainteresować je literaturą i wyrobić w nich nawyk sięgania po książkę.

 

Cztery uczennice – Jowita Urszulak, Ada Ciesielska, Oliwia Wiśniewska, Zuzanna Olasek – odwiedziły maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 41. Inicjatorkami akcji były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi nr 16 – Katarzyna Bartczak i Małgorzata Gwara. – Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” – mówią. – Wspólne czytanie jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia miłe wspomnienia. Dobrze dobrane książki pomagają w rozwijaniu słownictwa, wiedzy i nauczaniu wartości. Cieszy nas, że młodzież ma tego świadomość. Nasze uczennice bardzo entuzjastycznie zareagowały na pomysł wizyty u przedszkolaków przedstawiając własne pomysły na tę akcję – zaznaczają nauczycielki.

Dziewczyny czytały bajki i wierszyki. Pełne humoru opowiastki z zabawnymi przygodami sympatycznych bohaterów zauroczyły przedszkolaków. Kilkudziesięciu osoba grupa słuchała, jak zahipnotyzowana… Ogromne emocje wzbudziły też stroje młodych lektorek, które przebrały się za króliki oraz jednorożce. Okrzyków radości i zachwytu nie było końca. – Dzieci bardzo entuzjastycznie zareagowały na wieść o tym, że będziemy mieć gości – mówi Krystyna Stanik, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 41. – Mam nadzieję, że taka forma współpracy zagości na stałe w kalendarzu wydarzeń obu placówek – podkreśla. Przedszkolaki nie pozostały dłużne swoim gościom – w podziękowaniu zaprezentowały ostatnio poznane wiersze i piosenki.

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

  • KWW SLD Lewica Razem (33%, Razem 119)
  • KWW Wspólnie dla Częstochowy (19%, Razem 69)
  • KWW Marcin Maranda. Mieszkańcy Częstochowy (18%, Razem 64)
  • KWW Kukiz 15 (15%, Razem 55)
  • KW Prawo i Sprawiedliwość (8%, Razem 29)
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska (5%, Razem 18)
  • Komitet Wyborczy Wyborców Senior + (1%, Razem 2)
  • KWW Otwarta Częstochowa (1%, Razem 2)
Razem: 358

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły