Dawid B. odpowie przed sądem za zabicie młotkiem 49-letniego mężczyzny

20.06.2023

Dawid B. odpowie przed sądem za zabicie młotkiem 49-letniego mężczyzny

Do Sądu Okręgowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu Dawidowi B., który w czerwcu 2022 roku na Placu Orląt Lwowskich zaatakował młotkiem 49-latniego mężczyznę. Obrażenia poszkodowanego były tak duże, że jego życia nie dało się uratować. W sprawie nadal poszukiwany jest 28-letni Jordan Machuderski, który brał udział w pobiciu.

Do tego makabrycznego zdarzenia doszło w biały dzień, 24 czerwca 2022 roku. Dawid B. i Jordan Machuderski spędzali czas w domu swojej znajomej, pijąc alkohol.

– W tym czasie Dawid B. wielokrotnie dzwonił do swojej konkubiny, która w towarzystwie innych osób znajdowała się na Placu Orląt Lwowskich w Częstochowie. Rozmawiając z partnerką Dawid B. kazał jej iść do domu i odgrażał się, że jeżeli go nie posłucha, to przyjedzie tam i zrobi komuś krzywdę – informuje prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury.

Tak też się stało. Dawid B. wraz z Jordanem Machuderskim pojawili się na Placu Orląt Lwowskich, gdzie zastali konkubinę oskarżonego w towarzystwie innych osób. Mężczyzna trzymając w ręce młotek, zaczął się awanturować – wyzywał kobietę i przebywających z nią mężczyzn. – W pewnym momencie Dawid B. kilkukrotnie uderzył jednego z mężczyzn młotkiem w głowę i szyję, co skutkowało zatrzymaniem krążenia i zgonem 49-latka – mówi prokurator Ozimek i dodaje, że po zdarzeniu, sprawcy oddalili się z Placu Orląt Lwowskich, aby ukryć się w mieszkaniu znajomej, gdzie zostali zatrzymani przez policjantów jeszcze tego samego dnia wieczorem. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu pokrzywdzonego były poważne obrażenia głowy.

– W trakcie śledztwa prokurator przedstawił Dawidowi B. zarzut zabójstwa 49-letniego mężczyzny. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dawid B. nie przyznał się do zarzucanej mu zbrodni i wyjaśnił, że nie chciał zabić pokrzywdzonego, a jedynie zrobić mu krzywdę. Dodatkowo w postępowaniu prokurator przedstawił Dawidowi B. zarzuty dotyczące gróźb karalnych pod adresem partnerki i innych osób, naruszenia nietykalności cielesnej i zniszczenia mienia – informuje prokurator Tomasz Ozimek. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Dawidowi B., który był w przeszłości wielokrotnie karany, grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

 

Poszukiwany Jordan Machuderski

W toku śledztwa prokurator przedstawił także zarzut udziału w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym z użyciem niebezpiecznego narzędzia 28-letniemu Jordanowi Machuderskiemu, który do chwili obecnej ukrywa się przed organami ścigania. W związku z tym prokurator wydał postanowienie o poszukiwaniu podejrzanego listem gończym.   – Osoby, które znają miejsce pobytu ściganego mężczyzny proszone są o kontakt pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112. Informacje można też przekazywać pisząc na adres e-mail: kryminalny@czestochowa.ka.policja.gov.pl. Osobom informującym zapewniamy anonimowość – informuje częstochowska policja.

Wizerunek poszukiwanego:

 

fot. KMP w Częstochowie

  • Paula Nogaj
Najnowsze artykuły