13.03.2018

Debatowali o współczesnych zagrożeniach w cyberprzestrzeni

Policjanci wspólnie z nauczycielami Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, zorganizowali debatę o współczesnych zagrożeniach w cyberprzestrzeni. W zajęciach wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele i szkolni koordynatorzy do spraw bezpieczeństwa oraz uczniowie. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. ekspert wydziału prewencji oraz przedstawiciel wydziału do walki z cyberprzestępczością katowickiej komendy wojewódzkiej.

Wydarzenie podzielone było na dwie części. W pierwszej brali udział uczniowie. Podczas tego spotkania mundurowi z kłobuckiej komendy zwracali szczególną uwagę na to, że każdy ma prawo wykorzystywać internet do własnego rozwoju czy zabawy, jednak ponosi także odpowiedzialność za swoje działania. Stróże prawa zwrócili szczególną uwagę na konieczność rozważnego korzystania z mediów społecznościowych podkreślając, że dobre i pozytywne relacje w internecie muszą być oparte na szacunku zarówno dla własnej osoby jak i do drugiej strony.

Drugą część konferencji uroczyście otwarli dyrektor Zespołu Szkół nr 1, Pani Anna Nowicka wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Kłobucku mł. insp. Tomaszem Górką. Ta część wydarzenia dedykowana była przede wszystkim dyrektorom i nauczycielom szkół podstawowych i średnich oraz opiekunom placówek wychowawczych. Na sali nie zabrakło również przedstawicieli lokalnego samorządu oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych. W debacie uczestniczyli m.in. Starosta Kłobucki, Burmistrz Kłobucka, a także wójtowie i przedstawiciele gmin z terenu powiatu kłobuckiego.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. policjanci z wydziałów prewencji oraz zwalczającego cyberprzestępczość katowickiej komendy wojewódzkiej i przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach. W swoich wystąpieniach prelegenci w bardzo ciekawy sposób przedstawili problematykę współczesnych zagrożeń w cyberprzestrzeni. Jednocześnie zaproszeni goście przekazywali cenne wskazówki na temat dorastania dzieci i młodzieży w cyfrowym świecie oraz prewencji i minimalizowania niebezpiecznych zachowań w sieci.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły