Defekt w Miejskiej Galerii Sztuki

25.07.2017

Defekt w Miejskiej Galerii Sztuki

Urodzona w 1991 roku Anita Owsianna jest absolwentką Wydziału Sztuki na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Wydziału Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Artystka obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu.

Ostatni jak dotąd cykl prac artystki – “Defekt” –  to formalnie stonowane –  oparte na bielach, szarościach i kontrastującej z nimi czerni –  obrazy-kolaże, które zarazem są bardzo osobiste, emocjonalne i intuicyjne. Kolaż pozwala autorce wprowadzać elementy zaburzające, defekty w harmonijną całość, co stanowi formę transgresji otwierającej widza na nowe doświadczenie. Poszukując syntezy rzeczywistości, artystka sięga po abstrakcję, w której jednak można odnaleźć konkret naszego człowieczeństwa –  ból, strach, rozdarcie, samotność, odmienność.

– Ten cykl to odpowiedź na ułomność ciała i obrazu –  deklaruje sama autorka. –  Efekty myśli i działań krążących wokół ustanowienia całości materii. Płótna niekompletne, ale scalone elementami innego. Niepewność i niemoc wyrażona zdecydowanym działaniem. Moment, gdy materia zostaje pozbawiona ogniw własnych, a elementy obce stają się jej integralną częścią. Materia to ciało. Materia to obraz.

Wystawę będzie można oglądać w galerii “Antresola” w MGS do 27 sierpnia.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły