Do kogo powędrują nagrody równości?

24.08.2018

Do kogo powędrują nagrody równości?

Po raz pierwszy w Częstochowie zostanie przyznana Nagroda Równości im. Mieczysławy Biegańskiej. Do 6 września można nominować do niej osoby lub podmioty ekonomii społecznej wyróżniające się szczególną aktywnością w ochronie praw człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji w mieście.

Wyróżnienie służy promowaniu osób i organizacji działających na rzecz równości wszystkich mieszkanek i mieszkańców zgodnie z hasłem ,,Jesteśmy różni – jesteśmy równi”.

– Przyjazne miasto to nie tylko takie, po którym można łatwo i komfortowo poruszać się na własnych nogach, na rowerze czy dzięki publicznej komunikacji, ale także takie, które sukcesywnie likwiduje bariery architektoniczne, ułatwiając codzienne funkcjonowanie osobom na wózkach – zaznacza magistrat. – W przyjaznym mieście nie brak placów zabaw, skwerów i placów aktywności ruchowej dla osób w różnym wieku, ale także miejsc, w których można łatwo przewinąć malucha. Przyjazne miasto to także takie, które zachęca angażuje seniorów, osoby najsłabsze ekonomicznie, żyjące w bardzo skromnych warunkach, a także osoby zagrożone różnego rodzaju wykluczeniem, np. z powodu długotrwałego bezrobocia lub bezdomności. To miasto, które wciela w życie rozwiązania służące zniwelowaniu sztucznych i niesprawiedliwych różnic w traktowaniu kobiet i mężczyzn, choćby w sferze zatrudnienia i wynagrodzenia. To w końcu miasto zapewniające fachową obsługę i przyjazną atmosferę osobom, które – czasowo bądź na stałe – chcą w nim pracować i mieszkać – wylicza.

Każdy, kto zna osobę lub organizację działająca dla wspólnego dobra wszystkich mieszkańców miasta, może wskazać ją, wypełniając wniosek nominacyjny. Kandydatury można zgłaszać do 6 września. Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi podczas Gali Ekonomii Społecznej 14 września o godz.18:00 w Filharmonii Częstochowskiej.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły