Do zespołu Rakowa Częstochowa dołącza Adriano Amorim!

02.07.2024

Do zespołu Rakowa Częstochowa dołącza Adriano Amorim!

Raków Częstochowa poinformował, że do zespołu dołącza Brazylijczyk Adriano Amorim. 22-letni zawodnik przeszedł do częstochowskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2028 roku z opcją przedłużenia o rok.

Adriano Amorim urodził się 15 lutego 2002 roku w Brasilii. Ma 175 cm wzrostu. Jest wychowankiem klubu Osvaldo Cruz. Jak informuje częstochowski klub, w 2020 roku Adriano przeszedł do Coimbry, natomiast 2 lata później spędził okres na wypożyczeniu w Villa Nova AC. W ostatnich 2 sezonach grał w ramach transferu czasowego w portugalskim Leixões; najpierw reprezentował zespół U-23, a w ostatniej kampanii rozegrał 40 spotkań dla pierwszej drużyny (34 w II lidze portugalskiej, 3 w Pucharze Ligi Portugalskiej i 3 w Pucharze Portugalii).

– Witamy Adriano Amorima w naszym klubie! W trakcie swojego pierwszego sezonu w zawodowej piłce przykuł naszą uwagę swoimi umiejętnościami. Adriano jest nie tylko obdarzony dobrą techniką i dynamiką, ale także posiada prawdziwą chęć do pracy i walki za zespół. Tym transferem wyznaczamy naszą jasną linię DNA. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak Adriano stawia kolejne kroki w rozwoju w naszym klubie – mówi Dyrektor Sportowy Rakowa, Samuel Cárdenas.

Adriano dołączył do zespołu, który obecnie przebywa w Arłamowie na zgrupowaniu.

Foto: Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa

  • opr. pn
Najnowsze artykuły