12.01.2018

Dobra jakość powietrza w mieście. Pomógł wiatr

– Podczas obecnego sezonu grzewczego, który rozpoczął się w październiku ubiegłego roku na terenie województwa śląskiego nie wystąpiło przekroczenie poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego. W przypadku Częstochowy w ogóle nie możemy mówić o wystąpieniu smogu – twierdzi Andrzej Szczygieł, naczelnik Wydziału Monitoringu Środowiska Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach.

W okresie do 05.01.2018 roku jakość powietrza na terenie województwa śląskiego była stosunkowo dobra i tylko okresowo występowały, najczęściej niewielkie, przekroczenia normy dobowej dla pyłu zawieszonego. Gorsza jakość była w dniach 6-10 stycznia 2018 roku, głównie w południowej i południowo-zachodniej części województwa śląskiego.

– Zaznaczyć należy, iż grudzień 2017 r. i początek stycznia tego roku były stosunkowo ciepłe, jak na porę zimową – wyjaśnia Andrzej Szczygieł. Sprzymierzeńcem okazał się również silny wiatr, który rozwiewał zanieczyszczenia. Dzięki temu mieliśmy dobrą, a czasami bardzo dobrą jakość powietrza na terenie województwa śląskiego.

  • ek
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły