23.01.2018

Dodatkowa kasa na bezpieczeństwo, drogi i oświatę

Radni z Blachowni – na nadzwyczajnej sesji – podjęli decyzją o zwiększeniu dochodów i wydatków w tegorocznym budżecie gminy o kwotę 1,6 mln zł.

Środki wynikające z refundacji na zrealizowane zadanie „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Blachownia” zostaną przeznaczone na najważniejsze i długo oczekiwane przez mieszkańców inwestycje:

– podwyższenie gotowości bojowej poprzez zakup nowego samochodu bojowego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Cisiu,

– kompleksowy remont ul. Zielonej w Łojkach, którego całkowity koszt wyniesie 1,1 mln zł, co możliwe jest dzięki pozyskaniu przez Burmistrza Blachowni środków z budżetu Państwa,

– zwiększenie jakości nauczania i kształcenia w placówkach oświatowych na terenie gminy.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły