Dofinansowanie dla gminy

31.07.2018

Dofinansowanie dla gminy

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Częstochowie zastępca Wójta Gminy Olsztyn, Małgorzata Haładyj podpisała umowę z marszałkiem Województwa Śląskiego, Wojciechem Saługą oraz wicemarszałkiem Województwa Śląskiego, Stanisławem Dąbrową w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej  dla Gminy Olsztyn.

Pomoc finansowa ze środków budżetu Województwa Śląskiego przydzielona będzie w ramach Konkursu Przedsięwzięć inicjatyw lokalnych na realizację zadań istotnych dla sołectw województwa śląskiego w roku 2018 na zadanie pn. ,,Zagospodarowanie terenu przy budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zrębicach”.

Zaplanowano uporządkowanie i wyrównanie terenu wokół budynku, wykonanie miejsc parkingowych, montaż elementów  małej architektury oraz ustawienie ławek, koszy na śmieci, altany oraz nasadzenie roślinności.

Wartość dofinansowania to 60 000 zł, całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie 150 000 zł.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły