14.11.2017

Dotacja na wodociągi

Blisko 2 mln złotych trzyma Gmina Żarki na budowę wodociągi i kanalizacji sanitarnej przy ul. Czarka w Żarkach oraz Wysokiej Lelowskiej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Realizacja zadania nastąpi w przyszłym roku.

– Gmina Żarki znalazła się na 23 miejscu na liście projektów ubiegających się o dofinansowanie. Mieścimy się w limicie środków. To bardzo dobra informacja, gdyż będziemy mogli zrealizować kolejne zadania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej – informuje burmistrz Miasta i Gminy w Żarkach Klemens Podlejski.

Wniosek do funduszy unijnych został złożony w tym roku. Dofinansowanie pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW). W najbliższym czasie nastąpi podpisanie umowy i ogłoszenie przetargu. Zadanie zostanie zrealizowane w 2018 r. Projekt obejmuje budowę kanału tłocznego, grawitacyjnego, przepompowni ścieków i wodociągu w ul. Czarka. Koszt inwestycji to netto 3 140 000zł, z czego dofinansowanie wynosi 1 997 982 zł.

– To nie jedyny projekt z zakresu gospodarki wodno-ściekowej – informuje burmistrz Klemens Podlejski. – W październiku została podpisana umowa dla zadanie „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wysoka Lelowska Gmina Żarki oraz modernizacja przepompowni ścieków w Żarkach”. W tym wypadku całkowita wartość projektu wynosi:  759 705,88 zł. Dofinansowanie z UE wynosi  525 000,00 zł.  Projekt obejmuje budowę kanalizacji w ul. Częstochowskiej w sołectwie Wysoka Lelowska oraz modernizację awaryjnej przepompowni ścieków przy Sanktuarium Leśniowskim. Inwestycja do realizacji w 2018r – podsumowuje.

  • kg
  • zdj. UMiG Żarki
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły