07.06.2018

Driftował na placu targowym. Bez prawka, ale z promilami…

Plac targowy to zdecydowanie nieodpowiednie miejsce do „szlifowania” swoich umiejętności jazdy, tym bardziej gdy w głowie szumią promile, a do tego obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Przekonał się o tym 32-latek, który driftował ulicą Piaski w Żarkach. Mężczyzna usłyszał zarzuty.
Policjanci myszkowskiej drogówki zostali powiadomieni, że w Żarkach na ulicy Piaski kierujący bmw jeździ z nadmierną prędkością i driftuje po terenie targowiska miejskiego. Policjanci pojechali w to miejsce i zastali już tylko unieruchomiony pojazd, który miał całkowicie zniszczone opony. Przy bmw stało zaś dwóch mężczyzn. Żaden z nich nie chciał się przyznać do driftowania. Później okazało się, że za kierownicą siedział 32-latek z Żarek. Mężczyzna nie miał prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że stracił je, a ponadto obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało, mężczyzna był pijany. Jego badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. 32-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Grozi mu 5 lat za kratami.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły