Drogowcy udrożnią ulicę Mirowską. Ale jeszcze nie w całości

30.11.2021

Drogowcy udrożnią ulicę Mirowską. Ale jeszcze nie w całości

Wreszcie dobra wiadomość dla kierowców. Drogowcy od środy, 1 grudnia, udrożnią część ulicy Mirowskiej. – W obu kierunkach ruch pomiędzy ulicami: Nadrzeczną a Faradaya będzie odbywał się po środkowych pasach, przyległych do osi drogi – zapowiada Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie.

Na skrajnych pasach w dalszym ciągu będą prowadzone prace drogowe, dlatego konieczne będzie zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy.  – Udrożniony zostanie dojazd do centrum z Zawodzia i z Zawodzia do centrum oraz w dużej mierze odciążony będzie objazd przez ul. Srebrną. W efekcie udrożnienia ul. Mirowskiej zmieni się także organizacja ruchu  w obrębie skrzyżowania Faradaya – Mirowska – wyjaśnia Maciej Hasik.

Jak będziemy jeździć na tym skrzyżowaniu ulic Faradaya z Mirowską od środy 1.12?

·         z Mirowskiej od strony centrum nakaz skrętu w prawo w Faradaya,

·         z Faradaya  w kierunku centrum nakaz skrętu w lewo w Mirowską,

·         z Mirowskiej od strony Srebrnej możliwości jazdy na wprost w Mirowską w kierunku centrum z nakazem zatrzymania się przed znakiem STOP – UWAGA zmiana pierwszeństwa  – możliwy tu także skręt w prawo,

·         z Mirowskiej od strony Srebrnej niemożliwy będzie skręt w lewo w ul. Faradaya – objazd do Faradaya przez ulice: Kaczorowską i Kopcową.

W związku ze zmianami a swoje stałe trasy przez ul. Mirowską wrócą od środy autobusy MPK linii: 11, 13 i 28 (ta ostatnia będzie jeździć wciąż objazdem przez al. NMP). Obsługa będzie odbywać się z pominięciem przystanków „Zawodzie Szpital” w obu kierunkach.

Jednocześnie w kolejną fazę wchodzą od środy (1.12) także pozostałe prace budowlane, w tym te związane z rozszerzonym zakresem przebudowy ul. Mirowskiej od skrzyżowania z ul. Faradaya do ul. Kaczorowskiej.

·         W związku z robotami możliwe będzie poruszanie się na tym odcinku ul. Mirowskiej tylko w kierunku od Srebrnej do Faradaya i dalej do Mirowskiej wg wspomnianych  wcześniej zasad. W kierunku przeciwnym zaś, od ul. Faradaya do ul. Srebrnej, ul. Mirowska będzie nieprzejezdna i obowiązywać będzie objazd przez ul. Kopcową i Kaczorowską.

– Taka organizacja ruchu i komunikacji miejskiej będzie obowiązywać do 10 grudnia, następnie ulegnie niewielkim modyfikacjom – podsumowuje Maciej Hasik.

  • kg
Najnowsze artykuły