Drogowcy w gotowości

19.11.2018

Drogowcy w gotowości

Na ulice Częstochowy minionej nocy po raz pierwszy w tym sezonie skierowano sprzęt służący do utrzymania dróg zimą.

Od niedzielnego wieczoru do poniedziałkowego poranka o stan częstochowskich dróg po pierwszych opadach śniegu dbało 10 specjalistycznych pojazdów to połowa stanu floty firmy wykonującej tę usługę na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu. Ta sama ilość taboru pozostaje nadal w gotowości do wyjazdu w przypadku ponownego pogorszenia się warunków atmosferycznych.

W ciągu dnia dodatkowo oczyszczane są nawierzchnie kładek dla pieszych.

– Przypomnijmy, że tegoroczna „akcja zima” rozpoczęła się formalnie 1 listopada. Jednak dopiero w drugiej połowie miesiąca po raz pierwszy pojawiła się konieczność użycia specjalistycznego sprzętu – mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT.  – W przypadku gwałtownego pogorszenia się pogody zimą na naszych ulicach docelowo pracować będzie pełny tabor – 20 specjalistycznych pojazdów firmy związanej umową z MZDiT – podsumowuje.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły