Druga odsłona „Częstochowa Summer Festival”. Zagrają trzy zespoły

09.07.2024

Druga odsłona „Częstochowa Summer Festival”. Zagrają trzy zespoły

„Częstochowa Summer Festival” nie zwalnia tempa i już 26 lipca na Bulwarach Jurajskich przed Galerią Jurajską odbędzie się druga odsłona wakacyjnej imprezy, tym razem pod znakiem muzyki folk i disco. Na scenie nad Wartą zagrają trzy popularne zespoły – Baciary, Daj To Głośniej i Aparaty.

Pierwsza odsłona „Częstochowa Summer Festival” ze Skolimem i Kubańczykiem na scenie przyciągnęła tłumy na Bulwary Jurajskie. Teraz Galeria Jurajska ogłasza gwiazdy, które wystąpią podczas kolejnych koncertów! Już w sobotę, 26 lipca, przed publicznością na festiwalowej scenie wystąpią trzy popularne grupy.

Wśród nich znajdą się Baciary. To zespół doskonale znany publiczności z piosenek, które łączą pop, rock, biesiadę, disco, a nawet techno z tradycyjną góralską nutą. Wśród największych hitów Baciarów można znaleźć m.in. „Żyje się raz”, „Oczy zielone” czy „Nic do stracenia”.

Liczne przeboje na swoim koncie ma także zespół Daj To Głośniej, którego muzyka oscyluje wokół klimatów polskiego disco z nutą popu, rocka i folku. Zespół w 2019 roku szturmem wdarł się na krajowe listy przebojów. Jeden z największych hitów Daj To Głośniej, „Mama ostrzegała”, ma dziś już ponad 215 mln wyświetleń na YouTube!

Rzesze fanów mają także Aparaty. To zespół, który łączy w sobie to, co najlepsze w muzyce z Podhala z tanecznymi dźwiękami, które porywają do zabawy. Wśród przebojów grupy można znaleźć takie piosenki jak „To jest noc” czy „Chcemy się bawić”.

Ale to nie jedyne atrakcje, które pojawią się w plenerze. Przed gwiazdami festiwalu na scenie jako support zagrają: Folk Lady, DJ Max Kolankov oraz DJ Chojrak. Oprócz tego na festiwalu pojawią się: znany już mieszkańcom regionu Park Rozrywki „Smokoland” (który zostanie przed Galerią Jurajską na dłużej) oraz kramy i strefa gastronomiczna.

Wydarzenie poprowadzi dziennikarz radiowy RMF Maxx, Irek Jakubek.

Początek imprezy plenerowej o godz. 15.00. Koncerty gwiazd rozpoczną się natomiast o godz. 18.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

– Pierwsza odsłona Częstochowa Summer Festival przyciągnęła do Galerii Jurajskiej aż 32 tys. osób. Tysiące bawiły się też przed sceną. Jesteśmy przekonani, że druga odsłona, pełna muzyki disco, pop i folk, również spodoba się widowni i zgromadzi tłumy wielbicieli wakacyjnej zabawy – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej. – Zwłaszcza, że na naszą scenę zaprosiliśmy popularne zespoły koncertujące w całym kraju, które potrafią rozruszać każdą publiczność – dodaje.

Częstochowa Summer Festival to największa impreza plenerowa organizowana w Galerii Jurajskiej. Składa się z trzech dużych, letnich koncertów na Bulwarach Jurajskich, które w te wakacje goszczą siedem gwiazd polskiej sceny muzycznej i rozrywkowej. Podczas pierwszej odsłony na scenie zagrali Skolim i Kubańczyk. Festival zamkną koncerty Smolastego i PlanBe, zaplanowane na 24 sierpnia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

„Częstochowa Summer Festival” odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, RMF MAXX oraz wydawcy „Życia Częstochowy i Powiatu”. Patronat honorowy sprawuje Województwo Śląskie.

  • źródło: Biuro Prasowe Galerii Jurajskiej
Najnowsze artykuły